Keszthely Triatlon középtáv OB 2016 06 05 – Soltész Peti beszámolója

Tegnap rendezték a középtávú OB versenyét Keszthelyen. Első versenyem idén, kisebb sérülések jöttek mentek a felkészülési időszakban, szóval nem tudtam mire számítsak. Végül sikerült 34 percet javítanom a legjobb időmön.
13315600_10205117353852530_2205485035585057162_n9:30 kor rajtolt az úszás, nagyon szép napsütéses idő, a vízhőfok is rendben volt, talán túl meleg is a neoprénhez, de nekem ez nem jelentett problémát. Talán nem volt annyira szörnyű mint amikor Kaposváron majd bele fulladtam a vízbe 100 méter után de nem esett jól ez sem. Ilyen verekedésbe nem kerültem még, kb. 500 méter után tudtam saját tempót menni, addig csak minden irányból láb könyök és egyéb testrészek voltak as arcomban. 31 perc lett a úszás vége ami a helyzethez képest nem rossz de mindig elgondolkozok, hogy mi lenne ha az első sorba állnék. Gyors depó után, kicsit még szédült fejjel, elindult a tekerés amitől sokat vártam. Végig figyeltem a frissítésre és miután kiértem a főútra egyenletes tempóban raktam végig. Nagyon jól viselkedett az Aquila. 33 helyet sikerült előrelépnem itt, 2:27 lett a vége. Itt már persze semmi kedvem nem volt futni de szerencsére fájdalom, sérülés nem akadályozott. A futás alatt azért sokan megelőztek, ami nem nagy meglepetés de nagyon sokat fejlődtem ebben a számban, nagyon okosan nem toltam túl és 5 perc alatti ezreket futottam így is. 1:40-es félmaraton lett belőle. Végül egy nagyon jó hangulatú profi versenyen ami országos bajnokság is a 65. helyet összesítettben, 13. korcsoportos helyet sikerült megszereznem 4:44-es idővel.